منو اصلی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
عضویت
اخبار > آینه ای در برابر ما . شماره 1


  چاپ        ارسال به دوست

آینه ای در برابر ما . شماره 1

با سلام و احترام

ضمن عرض تبریک مجدد به مناسب هفته زن، از امروز قسمت هایی از کتاب آینه ای در برابر زنان شاغل"برای شما ارسال می کنیم. امیدواریم این نکات بتواند راهنمایی برای تفکر و عمل در حوزه فردی و سپس شغلی، خانوادگی برای همه ما باشد.

آینه ای در برابر ما . شماره 1

وقتی را به خودتان اختصاص دهید: اگر بی وقفه به فعالیت ادامه دهید، از درون، تهی می شوید و دیگر قادر به هیچ کاری در خانه یا محل کار نخواهید بود. اختصاص دادن وقتی برای خودتان نه تنها خودخواهی نیست، بلکه احساس خوبی در انسان به وجود می آورد.

گاهی اوقات مسئولیت­های شغلی و خانه شما آن قدر روی هم انباشته می شود که انجام نشدنی به نظر می رسد. نگرانی­های مالی و مشکلات فرزندان نیز به این مسائل اضافه می شوند.

مسئولیت­های شغلی را باید پذیرفت، از کودکان باید مراقبت کرد، ماشین باید تعمیر شود، وام باید پرداخت شود و .... مشکلات بزرگتر جامعه مانند فقر و اعتیاد را نیز به این موارد اضافه کنید. تعجب آور نیست که در این حالت، زنان احساس ضعف، خستگی و گاها ناامیدی کنند.

در چنین مواقعی، در نظر گرفتن زمانی مخصوص برای خودتان بی نهایت اهمیت پیدا می کند. با ایجاد هماهنگی در جایی که زندگی و کار می کنید، چند ساعت از اوقات خود را تحت کنترل درآورید. درست مثل اینکه در میان گردباد، واحه ای از آرامش خلق کنید.

برای بسیاری از ما انجام کارهایی فقط برای دل خودمان، نوعی عذاب وجدان ناشی ازاحساس خودخواهی را ایجاد می کند. اما اگر اجازه دهیم سلامت جسمی و روانی ما در معرض خطر باشد، چگونه می توانیم به انجام کارها امیدوار باشیم؟ در حقیقت ما به زمانی برای خودمان نیاز داریم.

بیندیشید:

ü تا چه اندازه به بهداشت و سلامتی خود اهمیت می دهید؟

ü آخرین باری که به خودتان پرداختید کی بود؟

ü آیا از کارکنان خود انتظار دارید بی وقفه ( مثلا" بدون مرخصی) کار کنند؟

برگرفته از کتاب: " آینه ای در برابر زنان شاغل"، نوشته کارول تورکینگتون ترجمه مریم پور ثانی / سیما ترابی

 


١٣:٥٦ - 1394/01/25    /    شماره : ٨٦٢٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
كليه حقوق اطلاعات و مطالب اين سايت محفوظ و متعلق به شركت ملي صنایع پتروشیمی می باشد
Copyright © 1997-2014 National Petrochemical Company - All rights reserved